konkurs piosenki włoskiej 2011

Dnia 26 marca 2011 roku w kawiarni "Cappuccino" w Chorzowie odbyła się
 II edycja
Konkursu Piosenki Włoskiej


Organizatorzy:

Stowarzyszenie Dante Alighieri
Miasto Chorzów
Magneti Marelli
Kawiarnia "Cappuccino"
Kawiarnia "Arcobaleno"

Licznie zebrana publiczność miała możliwość posłuchać najbardziej popularnych piosenek włoskich, wykonanych przez uczestników konkursu.
Decyzją Jury:
I nagrodę zdobyła: Weronika Zielińska

II nagrodę zdobyli ex aequo: Małgorzata Bernacka oraz zespół "Szczęśliwe Sierotki"

III nagrodę zdobyła: Martyna Bończyk

Nagroda publiczności przypadła bezapelacyjnie Weronice Zielińskiej

Całość zwieńczył poczęstunek utrzymany w konwencji włoskiej
Więcej zdjęć z uroczystości na naszym subkoncie na Facebook`u

Reminiscencje (wrażenia zwyciężczyni)

    "Jestem oczarowana zarówno organizacją jak i atmosferą towarzyszącą uroczystości. Bardzo przyjemnie było występować przed tak miłą publicznością, która wczuwała się w wykonania uczestników, dodając im otuchy. Ja osobiście byłam bardzo wzruszona kiedy publiczność gratulowała mi zdobycia nagrody ,wyboru utworu i jego wykonania czy też kiedy oceniała mój występ tak pozytywnie. We Włoszech byłam kilka razy i nie sądziłam, że właśnie w miejscu, gdzie odbywał się konkurs poczuję się jak na włoskiej scenie. Jesli chodzi o samą organizację, również jestem pełna podziwu. Wspaniały poczęstunek, opieka nad gośćmi i niesamowita atmosfera. Ponadto, urzekły mnie prawdziwe, pełne wdzięku występy jurorów czy organizatora uroczystości. Brałam udział w różnych konkursach i festiwalach, ale żadnego nie wspominam tak dobrze. W tym dniu towarzyszyli mi ukochani rodzice, którzy wspierali mnie obecnością i uśmiechem.
    Oni także byli pod wielkim wrażeniem poziomu konkursu i jego organizacji.Nawet mój tata został uznany za rodowitego Włocha ze względu na wygląd, choć nie ma żadnych włoskich przodków, więc już na samym początku zapowiadał się wesoły i ciekawy wieczór:)
    Uważam, że w naszym kraju powinno odbywać się więcej tego typu spotkań i konkursów. Wzbogacamy się o nowe doświadczenia, poznajemy wspaniałych ludzi i wiemy, że nasza praca jak i pasja owocują. O konkursie dowiedziałam się można rzec, przypadkiem i w ostatniej chwili wysłałam formularz zgłoszeniowy, ale było warto:) Byłam bardzo wzruszona i jestem wdzięczna wszystkim za werdykt, a nagrodę publiczności, która otrzymałam pragnę zadedykować wszystkim przybyłym gościom, osobom które dały mi szansę
wykonania utworu jeszcze raz:) a także tym, których nie było ze mną, ale wiem, że wspierały mnie z daleka.
Dziękuję z całego serca i gratuluję pomysłu zorganizowania konkursu piosenki włoskiej".
Weronika Zielińska


ĉ
Sekretariat Stowarzyszenia,
13 sty 2011, 22:59
Comments